Our product range includes a wide range of toast packing machine, cupcake packing machine, rusk packing machine, buns packing machine, cakes packing machine and family pack rusk packing machine.
Get Latest Price
| Product type | Bread |
| Sealing type | Center seal |
| Speed | 20-40 pack/min |
| Production Capacity | 2000 Piece/Hour |
| Machine type | Automatic |
| Pack size range | 100-250 mm |
| Automation grade | Automatic |
| Power | 4-5 kW |
| Phase | Three phase |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
With the valuable assistance of skilled team of professionals, we are engaged in offering an extensive range of high-quality Biscuit Making Machinery, Cookies Making Machinery,
Rusk Packing Machinery,
Get Latest Price
| Capacity | 80 Piece/Min |
| Production Capacity | 3000 Piece/Hour |
| Packaging Type | Pouch |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
With the valuable assistance of skilled team of professionals, we are engaged in offering an extensive range of high-quality Biscuit Making Machinery, Cookies Making Machinery,
Rusk Packing Machinery,
Get Latest Price
| Sealing type | Center seal |
| Speed | 40-80 pack/min |
| Pack size range | 150-300 mm |
| Production Capacity | 2000 Piece/Hour |
| Machine type | Automatic |
| Power | 3-4 kW |
| Automation grade | Automatic |
| Structure material | SS304 |
| Voltage | 230 V |
| Phase | Single phase |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
With the valuable assistance of skilled team of professionals, we are engaged in offering an extensive range of high-quality Biscuit Making Machinery, Cookies Making Machinery,
Rusk Packing Machinery,
Get Latest Price
| Packaging Speed | 2500 Pouch per hour |
| Machine Alignment | Horizontal |
| Capacity (pouch per hour) | 0-500 pouch per hour |
| Packaging Food Material | Chikki Packaging |
| Pouch Capacity | 200-400 grams, NULL |
| Machine Power | NULL |
| Packaging Type | Pouch |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Pouch Length | >12" |
| Condition | New |
| Dimension(L*W*H) | 200 X 65 X 62 |
| Power(KW) | 3.5 KW |
Minimum order quantity: 1 Ounce
|
Get Latest Price
| Model | Cakes Packing Machine |
| Driven Type | Electric |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Condition | New |
| Brand | KHOSLA |
Minimum order quantity: 1 Ounce
|
Get Latest Price
| Sealing type | Center seal |
| Production Capacity | 1000 Piece/Hour |
| Speed | 40-80 pack/min |
| Pack size range | 150-300 mm |
| Packaging Type | Single |
| Machine type | Automatic |
| Power | 3-4 kW |
| Usage/Application | Rusk packing |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 230 V |
| Phase | Single phase |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Get Latest Price
| Product type | Bread |
| Capacity | 80 Piece/Min |
| Speed | 20-40 pack/min |
| Pack size range | 100-250 mm |
| Production Capacity | 3000 Piece/Hour |
| Power | 3-4 kW |
| Phase | Single phase |
| Country of Origin | Made in India |
| Sealing type | Center seal |
| Packaging Type | Pouch |
| Machine type | Automatic |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
With the valuable assistance of skilled team of professionals, we are engaged in offering an extensive range of high-quality Biscuit Making Machinery, Cookies Making Machinery,
Rusk Packing Machinery,
Ashim Khosla (Director)
Khosla Precisions
93, Phase 1
Panchkula - 134109, Haryana, India