We are a leading Exporter of vertex 550 sugar packaging machine from Panchkula, India.
Get Latest Price
| Filling Capacity | 50-100 g |
| Automation Grade | Automatic |
| Packing Speed | 10-20 bag/min |
| Sealing Type | Heat seal and stitch |
| Brand | Khosla |
| Power | 3.1 kW |
| Phase | Single phase |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220 V |
| Usage Type | Free flow sugar |
| Material | MS |
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity Type | 1000 Pouch per hour |
Ashim Khosla (Director)
Khosla Precisions
93, Phase 1
Panchkula - 134109, Haryana, India