Our product range includes a wide range of paper packaging machines reampak 51 for a4/a3 copier paper and paper packaging machine reampack 21 for a4 copier paper.
Get Latest Price
| Capacity(Ton/Day) | 2 Ton |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Type Of Paper | A4 size Paper |
| Voltage | 380 V |
| Power | 5 kW |
| Speed | 2200 rpm |
| Country of Origin | Made in India |
Features:
Get Latest Price
| Type of Paper | Plastic Paper |
| Machine Type | Automatic |
| Paper Size | A4 |
| Packaging Format | Bundle |
| Power | 3 hp |
| Machine Dimension | 1200 x 800 x 1500 mm |
| Machine Weight | 550 kg |
| Speed | 20 packs/min |
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity | 10 ton/day |
| Packing Size | 500 Sheets per pack |
| GSM (Gram Per Square Meter) | 65.0 g/m2 |
| Voltage (V/Hz) | 240 V |
| Power (KW) | 11 kW |
| Speed( Per Minute) | Upto 35 PPM for A4 and FS ream |
Minimum order quantity: 1 Piece
Ashim Khosla (Director)
Khosla Precisions
93, Phase 1
Panchkula - 134109, Haryana, India