Our range of products include small canteen pack biscuit packing machine, automatic on edge biscuit packing machine, single row on edge packing machine, soan papdi packing machine, muffins cup cake packing machine and family pack biscuit packing machine.
Get Latest Price
| Production Capacity | 1500 Piece/Hour |
| Packaging Type | Pouch |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Smaill canteen pack biscuit machine |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Production Capacity | 1000 Piece/Hour |
| Packaging Type | Pouch |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 320 V |
| Power | 2.8 kW |
| Material | MS |
| Phase | 3 |
| Frequency Hertz | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Capacity | 3000 Pouch/Hour |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | Khosla |
| Power | 4.3 kW |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Weight | 3200 kg |
| Phase | 3 |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Food Type | Snacks, Frozen Food, Biscuits, Grains, Spices, Namkeen, Ready To Eat |
| Machine Type | Pouch Packing |
| Packaging Speed | 60–100 packs/min |
| Machine Alignment | Horizontal |
| Pack Type | Cup |
| Filling Range | 50–200 g |
| Packaging Food Material | biscuit packing machine |
| Usage/Application | Industrial |
| Automation Grade | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 80 Piece/Min |
| Production Capacity | 6000 Piece/Hour |
| Packaging Type | Center Seal |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Cake and muffins packing |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Get Latest Price
| Production Capacity | 1500 Piece/Hour |
| Packaging Type | Pouch |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Family pack biscuit packing |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 unit
Ashim Khosla (Director)
Khosla Precisions
93, Phase 1
Panchkula - 134109, Haryana, India