Leading Exporter of ipac 21fp 4x pneumatic pouch packing machine, ipac 21fp pneumatic packing machine, logipac 51s pneumatic pouch packing machine, biscuit pouch packing machine, ipac 21fp 4x pneumatic packing machine and logipac 21 es pneumatic packing machine from Panchkula.
Get Latest Price
| Capacity | 1000 Pouch/Hour |
| Automation Grade | Automatic |
| Electrical Supply | Three Phase |
| Speed | 2200 rpm |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Power Source | Electric |
| Material | MS |
| Phase | 3 |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Capacity | 2000 Pouch/Hour |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Phase | 3 |
| Body Material | MS |
Get Latest Price
| Capacity | 2000 Pouch/Hour |
| Automation Grade | Automatic |
| Driven Type | Electric |
| Electrical Supply | Three Phase |
| Voltage | 220 V |
| Pouch Capacity | 40 gm |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | 3 |
| Material | MS |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Capacity | 2000 Pouch/Hour |
| Driven Type | Electric |
| Automation Grade | Automatic |
| Electrical Supply | Three Phase |
| Speed | 2400 rpm |
| Voltage | 240 V |
| Pouch Capacity | 400 gm |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand | Khosla |
| Phase | 3 |
| Material | MS |
| Country of Origin | Made in India |
| Pouch Length | 10 inch |
Get Latest Price
| Machine Type | VFFS |
| Capacity | 2000 Pouch/Hour |
| Packing Speed | 40-60 pack/min |
| Product Type | Biscuits, Snacks |
| Automation Grade | Automatic |
| Filling Range | 100-500 g |
| Air Pressure Req | 6 bar |
| Sealing Type | Center Seal |
| Brand | Khosla |
| Voltage | 240 V |
| Machine Automation | Automatic |
| Power Consumption | 4-5 kW |
| Pouch Capacity | 200 g |
| Country of Origin | Made in India |
| Machine Power (HP) | 2 HP |
| Pouch Length | 6 inch |
| Power Source | Electric |
| Phase | 2 |
Minimum order quantity: 1 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 1000 Pouch/Hour |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | Khosla |
| Voltage | 240 V |
| Power Consumption | 5 kW |
| Country of Origin | Made in India |
| Phase | 3 |
| Power Source | Electric |
Ashim Khosla (Director)
Khosla Precisions
93, Phase 1
Panchkula - 134109, Haryana, India