Offering you a complete choice of products which include ipac 21 chikki packing machine.
Get Latest Price
| Sealing type | Center seal |
| Speed | 80-120 pack/min |
| Bar size range | 50-100 mm |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Machine type | Automatic |
| Pack weight | 20-50 g |
| Voltage | 220 V |
| Automation grade | Automatic |
| Structure material | MS painted |
| Power | 3-4 kW |
| Phase | Single phase |
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity (pouch per hour) | 1000 |
| Brand | Khosla |
| Pouch Capacity | 600 grams |
| Driven Type | Electric |
| Machine Power | 5 HP |
Minimum order quantity: 1 Piece
Ashim Khosla (Director)
Khosla Precisions
93, Phase 1
Panchkula - 134109, Haryana, India