Providing you the best range of ipac 21s soap packing machine, ipac 21s electric sandwiching machine and logipac 21 fp4x sandwiching machine with effective & timely delivery.
Get Latest Price
| Capacity | 500 pouch/hour |
| Phase | 2 |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage (V) | 380 V |
| Material | MS |
| Application | Industrial |
Get Latest Price
| Usage/Application | Bakery |
| Machine Type | Industrial |
| Power Source | Electric |
| Motor Power | 6 HP |
| Operating Phase | Three Phase |
| Operation Mode | Automatic |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Sealing type | Center seal |
| Speed | 20-40 pack/min |
| Pack size range | 50-150 mm |
| Power Source | Electric |
| Machine type | Automatic |
| Motor Power | 6 HP |
| Operating Phase | Three Phase |
| Operation Mode | Automatic |
| Automation grade | Automatic |
| Voltage | 230 V |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Made in India |
| Phase | 2 |
| Weight (kg) | 100 kg |
| Voltage (V) | 220 V |
| Power (kw) | 3 |
Minimum order quantity: 1 Piece
Ashim Khosla (Director)
Khosla Precisions
93, Phase 1
Panchkula - 134109, Haryana, India